2016 Intra-provincial Junior teams named

|   News

Congratulations to all the players named below who have been selected to represent their Zones at this years 2016 Intra Provincial Tournament to be held 15/16/17th July.

Hutt Valley U13

Ben Press

Caleb Mapu

Daniel Masoe

Efeso Masoe

Finn Ihimaera-Smiler

James Oti

Josiah Patea

Keanu Kotuhi

Keisar Vailalo

Kemara Mahuri-Tukukino

Kueva Samoa

Leyton Tapa

Max Foote

Paulo Paulo

Pene To'o

Rufus Rusholme-Cobb

Shiloh Liko

Tamati Chalmers-Miller

Theo Van Ooyen

Tom Brock

Tom Mannix

William Eastham

Players are asked to meet this Sunday 12th June 1.00pm - 4.30pm at the HOBM clubrooms on Myrtle St, Lower Hutt.

Further information will be sent to players via their clubs in the next few days.

Hutt Valley U12

Arikirangi Tongia

Arthur Pilcher

Blaze Ngarimu

Carl Woodman-Smith

Charlie Rangiwhetu

Connor Tuifao

Daizel Kepa

Dominic Ernst

Etuale Perez

Finbar Mallet

Flynn Ogden

Ieti Campbell

Jack Su'A

Josh Kennedy

Mason Aaifou-Aloisio

Penehe Maevaega

Ramese Taualofa

Shakur Maere-Cowan

Sione Sione

Tauvaga Siolo

Tom Devery

Vincent Falaniko

Players will be contacted directly with information regarding the first team meeting schedueld for Sunday 12th June. If you have any questions please email the Team Manager Juliano Aloisio at juliano.aloisio@gmail.com.

Western Bays U13

April Ngatupuna

Ariki Wallace

Ashton Teau

Elijah Maene-Lokeni

Emmanuel Solomona

Hanz Leota

Jaaziel Maene-Lokeni

Jacob Waikari-Jones

Jake Tibbitts

Jalen Lambert

James Akerise

JJ Peo

Laiton Walters

Leon Tuiloma

Lucas Maihi

Onjilique Va

Poto Letele

Shalayiah Paiti

Stella Ngaronga-Priest

Taula Sydney

Thomas Sexton

Tony Solomona

The coaches will be in touch with all players to provide details of an initial team meeting at 1.00pm this Sunday at the Norths clubrooms at 100 Mungavin Avenue in Porirua.

Western Bays U12

Anthony Hunt

Anthony Vitale

Christopher Sei

Daniel Baker

Elysium Tolova'a Stanley

Floyd Rose

Hadley Vaoliko

Israel Haerewa

Jared Woodgate

Jarvis Leaupepe

Jonty Baker

Kaleb Mcgill-Richmond

Kevin Taliulu

Khan Love

Shannon Davis

Solomon Uelese

Tofuka Paongo

Tom Pavan

Trevon Hall-Taputu

Troy Griffith

Vati Valu

Viliami Aholelei

Can all players please contact the Team Manager, Kris Love on 027 8168262 ornichall21@gmail.com to confirm they have seen this announcement. Futher inforamtion will then be provided directly to players by Kris.

Wellington U13

Aaitui Lefao

Baker Christie

Bronson Harawira

Cam Burgess

Cody Lokotui

Elijah Tia

Ethan Alaimoana

Ethan Stowers

Hamish Lindsay

Ian Faamasino

Luke Fenton

MacDonald Heath

Maea Tema-Schmidt

Mathius Toimata

Matthew Douglas

Munro Short

Sterling Faletolu

Sterling Maxwell

Tristan Dale

Villiamu Leiatama-Finau

VJ Dahya

William Lambie

Players are to meet at Poneke RFC Clubrooms at 2.00pm to 3.00pm for meet and greet, followed by training.

Wellington U12

Aidan Riches

Charlie Pothan

Dallas Natoli

Dallas Tamaiva

Daniel Tafili

Elliot Seddon

Henri Bann

Henry Walker

Jack Pothan

Jayden Bedford-Grant

Kyahn Stoney

Logan Philp

Luka Kirk

Meka Hain

Molly Taulogo

Punaariki O'Sullivan-Manuel

Solomona Vaka

Stanley Solomon

Tamati Broughton

Tek Frank

Troy Gray

Xavier Tavai

Congratulations to those selected and thank you to those who took part in Sunday's trial.

Training begins Sunday 19 June, Wellington Rugby clubrooms, Hataitai Park, 10.30-12.30. Please contact Brendon Riches, 0204 0692654, richesb@paradise.net.nz, if you are unavailable, or have any questions.